понеделник, 13 януари 2014 г.

"Скандал" и бижута.

Правя си малък среднощен пир. Не особено изискан и не особено гурме, но гали сетивата ми по подходящ начин. Въпреки напредващото време продължавам да пускам епизод след епизод. Какво от това, че утре започва нова седмица, майната му на ставането рано, ще го преживея някак, с мисълта за сериал, съпроводени с поредица бижута, за няколкото часа, в които наистина имах време за себе си и нещата, които ми харесва да правя. Единственото време, за целия уикенд, през което, успях да си почина.

Тая, Оливия Поуп! Има ли нещо по-невъзможно, от това да си истински влюбена в женения президент на Съединените американски щати?!


П.П. Тя взе, че се и оказа реална личност...

 

вторник, 31 декември 2013 г.

2013 - та.

Година на промени.
Плаках. Смях два пъти повече. Хора и неща си отидоха от живота ми, други влязоха в него.
Направих много неща за първи път и ми хареса.
Влюбих се в Резово, после за пореден път в София.
Купих първия си огледално - рефлексен.
Правих снимки и бижута.
Прегръщах децата си.
Надявам се, че помъдрях и станах по-търпелива.
От 2014 - та искам само да сме здрави.



 

сряда, 6 ноември 2013 г.

Big City Life


или какво откри една провинциалистка /варненка / в София.

Преди всичко екзистенциалното - София не е Варна / колкото и невероятно да звучи/.
Съвсем нормално е да се придвижваш от едно място до друго използвайки два вида градски транспорт.
Той е редовен и добре организиран, а пътуването с метрото е направо приятно.
Онези елементарни устройства от младостта ти, перфораторите още съществуват.
Шофьорите на трамваи и автобуси продават билетчета. 
Шишман, освен цар е страхотна уличка с чудесни магазинчета по нея.
Във водата няма варовик. 
Хората са много, навсякъде и по всяко време. Пропорционално - особняците също.
С питане може да не стигнеш в Цариград, но можеш до почти всяка точка на столицата.
Банкя и Княжево са много хубави места с още по-хубави хора.
Националната художествена галерия е много красиво място, както и криптата под храм - паметника Александър Невски.


Софийският Университет
Ул. Шишман
Ул. Шишман
Градинката пред храм - паметника Александър Невски

Ул. Шишман
В криптата на храм - паметника Александър Невски

Храм - паметника Александър Невски
В криптата на храм - паметника Ал. Невски
В криптата на храм - паметника Ал. Невски
Държавната художествена галерия.
Университетската ботаническа градина
Руската църква Св. Николай Чудотворец
Народният театър Иван Вазов
Софийското метро
Народният театър Иван Вазов
Държавната художествена галерия

В държавната художествена галерия и криптата на храм - паметника Александър Невски е разрешено да се снима без светкавица.

 


неделя, 20 октомври 2013 г.

Какво ти дава този блог? - Павлина и идеалният и дом.

Павлинка ни показа родния си град. Силистра се оказа красиво място, а аз получих поредните десет отговора:
http://casaperfetta.blogspot.com/2013/10/blog-post.html
Благодаря!

 

Ура за белите коси!

Много е хубава тая поговорка, че хората остарявали, едни като галоши, други, като катедрали.
Не, че съм тръгнала на някъде, но като една истинска жена начина на остаряване на  "катедралите" винаги ме е интересувал. Убедена съм, че може да става красиво и дори секси.


 

 От известно време в полезрението ми влизат приятни и запомнящи се снимки по темата.
На едно от любимите ми места попаднах на част от каталог на модна агенция, която има не един и два модела, за които спокойно можеш да кажеш: " Като порасна искам да изглеждам, като тях."


И колкото и да е ясно, че козметичната индустрия има не малко участие във всичко това, абсолютно съм убедена, че за вида на катедрала задължителната съставка е друга. Няма козметика, която да може да замени вътрешното усещане, че си красива и увереността, коя и къде си.

 



понеделник, 7 октомври 2013 г.

" Какво ти дава този блог?" - Maggie от Little Things

С благодарност публикувам и втората серия отговори. Макар и още в старта си блога Little Things е чудесно местенце, което уверена съм ще става все по-привлекателно.

Maggie - Little Things


1. Кое е нещото, без което не можеш?Без семейството и приятелите.  Има още куп неща, от които трудно бих се лишила, но това определено е най-важното за мен.

2. Какво ти дава този блог? – Открих го съвсем наскоро (и все още го откривам). Представянето на една съвсем различна гледна точка е това, което ме привлече.

3. Би ли направил/а нещо насила? – Зависи в какви граници. Абсолютно съм съгласна с авторката на блога, че нищо хубаво не излиза от това, но  понякога се налага да следваме временни решения в името на нещо по-добро.

4. В какво вярваш? – В доброто, в любовта, в Бог.

5. Кое те натъжава? – Несправедливостта, злобата, негативизмът като цяло.

6. Кое е любимото ти занимание? – Зависи от момента и настроението – понякога мога да се излежавам цял ден и да чета книга, друг път предпочитам да боядисам оградата и това ми доставя истинско удоволствие. Обичам и когато изпробвам нови рецепти и кухнята ухае невероятно вкусно, когато създавам нещо красиво и това се оценява.

7. А кое е най-досадното ти занимание? – Миенето на чинии определено води класацията.

8. Кое е най-голямото ти изкушение? – Точно в момента гледам последните два бонбона Рафаело и много ми се иска да ги изям наведнъж ;) Но като оставим това настрана, няма нещо материално, което да мога да определя като „голямо изкушение“.

9. Разум или чувства, защо?Трябва да има баланс. Индивидуално и относително е за всеки човек или сфера от живота, но със сигурност не може нито без едното, нито без другото.


10. Какво е за теб животът? – Прекалено съм малка, за да мога да го определя смислено и пълно. Но много ми се иска след няколко десетилетия, дефиницята да е положителна.

копи - пейст:

 

"Какво ти дава този блог?" - Другите.

Бърз ъпдейт на предния пост.
Първите отговори идват от Тъмноочка - Strawberry jam.

Следват тези на Little Things.